Stedentrips blijven het populairst onder Nederlanders
Haarlem, 13 oktober 2009 – De herfstvakantie komt er aan, eind oktober is dé periode waarin Nederlanders in groten getale een reis boeken. Opvallend is dat de topbestemmingen die in 2008 druk werden bezocht nog steeds het populairst zijn. Vooral de grote steden zijn favoriet, zo blijkt uit de boekingscijfers van HotelSpecials.nl. Het is opvallend dat het zoekvolume voor deze bestemmingen dit jaar aanzienlijk is toegenomen.
Vakantiedrukte
Eind oktober kunnen de grote steden in de Benelux op veel toerisme rekenen. De herfstvakantie valt dit jaar voor Noord- en Midden-Nederland in de periode van 17 t/m 25 oktober. In het zuiden van het land wordt een week later, van 24 oktober t/m 1 november vakantie gevierd. “Naar verwachting concentreert de drukte zich in de eerste 2 weekenden, in het weekend van 16 tot 17 oktober en van 23 tot 24 oktober”, aldus Remco Hofstede, managing partner van HotelSpecials.nl.
Top 10 bestemmingen tijdens de herfstvakantie
1. Antwerpen
2. Berlijn
3. Brussel
4. Maastricht
5. Valkenburg
6. Scheveningen
7. Brugge
8. Amsterdam
9. Parijs
10. Gent
Hofstede concludeert uit bovenstaand overzicht dat bourgondische steden, badplaatsen en cultuursteden onder Nederlanders het meest in trek zijn. Zij reizen in deze periode overigens net zo graag naar het buitenland als zij in eigen land blijven. In 2008 was deze trend overigens al gezet.
Opvallende topbestemmingen
Buurland België blijft een geliefd vakantieland met zijn veelzijdige steden. Bovendien bereiken Nederlanders een stad als Antwerpen met goede vervoersmogelijkheden in een mum van tijd. Ditzelfde geldt voor Parijs, een romantische bestemming die elke vakantieperiode in de top 10 terug te vinden is. Berlijn is dit jaar druk bezocht vanwege de herdenking van de val van De Muur in 1989. In het kader hiervan worden tal van evenementen in en om Berlijn georganiseerd. In Nederland is Amsterdam populair, waar hotels dit jaar massaal kamers aanbieden tegen dumpprijzen.
Over HotelSpecials.nl
HotelSpecials.nl is sinds 2002 onderdeel van Hotel Booker B.V. en richt zich volledig op het verkopen van hotelovernachtingen. Naast HotelSpecials.nl beheert Hotel Booker B.V. de labels HotelSpecials.be, BungalowSpecials.nl, HotelAanbiedingen.nl en GiftFor2.nl. Met meer dan 2.000 accommodaties in de Benelux, Duitsland en Frankrijk beschikt het bedrijf over een uitgebreid aanbod. In 2008 realiseerde HotelSpecials.nl een transactieomzet van ruim 50 miljoen euro met meer dan 250.000 boekingen. Sinds 2006 is er ook een vestiging in Zweden met de website HotelSpecials.se. Inmiddels telt HotelSpecials.nl samen met alle labels 85 fte.

